A koronavírus 2021-ben is hatással lesz az életünkre, a vállalatokra és a társadalmakra. A távoli munkavégzés gyors kiépítését követően - alkalmazásaik és adataik megóvása érdekében - a szervezeteknek jobban kell védeniük a kiterjesztett hálózataikat. Ez azt jelenti, hogy a hálózat minden pontjában - az alkalmazottak mobil eszközeitől kezdve a végpontokig, az IoT eszközökig és a felhőig - fenyegetésekkel szembeni védelmet kell kialakítani és automatizálni. Az oktatási intézményeknek pedig továbbra is fokozott figyelmet kell majd szentelniük az idén bevezetett vagy éppen továbbfejlesztett e-learning platformjaik megóvására.
2020 harmadik negyedéve során jelentős mértékben megugrott a duplán zsaroló támadások száma. Ezek révén a feketekalapos hackerek óriási mennyiségű adatot szereznek meg mielőtt titkosítanák azokat. Az áldozatokat, akik nem hajlandóak váltságdíjat fizetni, azzal fenyegetik meg, hogy adataikat kiszivárogtatják, ezzel még nagyobb nyomást gyakorolva rájuk. Jövőre ezek a támadások tovább szaporodhatnak majd.
Az 5G által ígért összekapcsolt, nagy sebességű világ újabb lehetőségeket teremt a bűnözők és a hackerek számára. Az e-egészségügyi eszközök felhasználók fizikai állapotával kapcsolatos adatokat gyűjtenek össze, az autószolgáltatások nyomon követik a felhasználók mozgását, az okos városok pedig adatokat gyűjtenek arról, hogy élnek az emberek. Ezt az óriási mennyiségű adatot meg kell védeni az adatszivárgással és a manipulációkkal szemben.
Forrás: Biztonságportál