Az indiai City Montessori School 52.000 diák iskolája. Az Lucknow-ban található és húsz épületben férnek el a tanulók, akik az óvodától kezdve a középiskola végéig folytathatják itt a tanulmányaikat. Lássuk, hogyan zajlik az élet ebben a mamutiskolában!
Reggel negyed nyolctól érkeznek a diákok az iskola elé. Vagy egy tucat segítő segíti a kiszállást az autóknál, kiveszik a tetőcsomagtartókból az iskolatáskákat, és továbbterelik a forgalmat. A kapuknál szintén segítők engedik tovább a hömpölygő tömeget, hogy a bámészkodók ne akadályozzák a többieket. Egy órával később még mindig csak érkeznek az autók és a gyerekek. Már önmagában az sem kis feladat, hogy a kamaszoktól kezdve az óvodásokig mindenki megtalálja az osztálytermét és a társait. A feladatot nehezíti, hogy mindenki ugyanazt az egyenruhát hordja.
A Guinness világrekorder iskolának majd 4.000 dolgozója és 1.050 tanterme van. Mindegyikben 45 diák fér el, de ha a szülők nagyon kardoskodnak, márpedig kardoskodnak, akkor kénytelenek pótszékeket bevinni a helyiségekbe.
Ezt az iskolát 1959-ben alapította Dr. Jagdish Gandhi, gyermekpszichológusi doktorátussal rendelkező feleségével együtt. Az iskolába először öt diák járt. Mára nagyon népszerű és jó hírű intézménnyé vált, ahol a gyerekek majdnem felének tanulmányi eredményei verik az országos átlagot.
A hatalmas méretek ellenére ez az iskola nem közintézmény, állami támogatást egyáltalán nem is kap. Magániskoláról van szó, a tandíj az átlagfizetés felének felel meg körülbelül, de van aki ebből anyagi körülményeire való tekintettel kedvezményt kap. Az intézmény még így is olcsóbb, mint némelyik másik elit iskola a városban. Mindazonáltal mivel van pénz, van miből fedezni a színvonalas oktatás költségeit.
Forrás: Gyerekek a Föld körül