Melyik szótár a legjobb barátod?
Nagyon fontos, hogy elolvasd a felépítését, a jelrendszerét áttanulmányozd és még a boltban kikeress egy pár kifejezést, csak próbaképpen. Amennyiben könnyen boldogultok „egymással”, úgy már haza is viheted, nyugodt szívvel.
Nem javasoljuk az akciós árú szótárakat, amiket nem nézhetsz meg a saját szemeddel, mert csak a borítókép látszik a monitoron.
A szótár esetében nagyon fontos a használhatóság, a könnyű kezelhetőség. A ritkán, de még kapható, puha fedelű, csökkentett árú hamar szétmegy, mindenképpen kemény borításút válassz.
A szótáraknál is vannak nehézségi fokok, az elementary (alapfokú) szinttől egészen az advanced (felsőfokú) szintig. Kezdőknek a magasabb szint demotiváló lehet, ezért, ha nem akarod magad összetett angol kifejezések garmadában találni, bonyolult példamondatokkal tarkítva, akkor válaszd a könnyebb, érthető szintet.
Kevesen tudják, hogy a mintamondatokból rengeteget lehet tanulni, a kifejezést körülírják, a szinonimákat használják, ezáltal bővül a szókincsed. Nem elhanyagolható szempont, ha sietős a nyelvvizsga.
Online formában is megtalálható, szerintünk a legjobb szótár, az Oxford:
https://en.oxforddictionaries.com/
Témák szerint is összegyűjtötték a szókincset, így könnyebben átlátható az ajánlott szavak jegyzéke. Itt találod a témaköröket:
http://www.oxfordlearnersdictionaries.com/topic/
Amennyiben mindenképpen magyar online szótárt szeretnél, akkor a SZTAKI-t ajánljuk: